Përmbledhje e pikave

Shtabi Seychelles
Gjetur në 2019
Rregullore Nr
Platformat Stormgain projektoi platformën e tyre (ueb dhe celular)
Instrumentet Kriptovalutat
Kostot Kostot e tregtimit nuk janë të ulëta
Llogaria Demo Në dispozicion
Depozita minimale 50 dollarë
Leva Deri në 200
Komisioni për tregti po
Depozita, Opsionet e tërheqjes Kartë krediti/debiti, kriptomonedha
Arsimi po
Mbështetja e Klientit 24/7Prezantimi

StormGain është një platformë e centralizuar e tregtimit të kriptomonedhave e themeluar nga Alex Althausen. U lançua në vitin 2019 për ta bërë tregtimin e monedhave dixhitale më fitimprurëse për tregtarët.

Vëllimi i tregtimit 24-orësh i StormGain vlerësohet në rreth 1 milion dollarë në vend dhe 87 milion dollarë për të ardhmen. Çifti më aktiv i tregtimit në bursën StormGain është ETH/USDT, me një vëllim tregtimi 24-orësh prej 1 milion dollarësh. Platforma është e njohur kryesisht për tregtimin dhe mbajtjen e kriptomonedhave. Aktualisht janë 7 kriptovaluta të disponueshme në tregun spot me 15 çifte tregtare. Në tregun e të ardhmes, tregtarët kanë akses në 65 çifte kriptomonedhash.

Shkëmbimi i lejon klientët të tregtojnë monedha dixhitale, t'i ruajnë ato në një portofol me shumë qëllime, të minojnë bitcoin dhe të aksionojnë kriptomonedha. Platforma u ofron përdoruesve veçori të tregtimit spot dhe të së ardhmes. Ai gjithashtu kombinon veçori tradicionale dhe të avancuara të tregtimit, duke përfshirë lloje të ndryshme porosish, mjete tregtimi dhe sinjale të personalizuara blerje/shitje me tarifa të ulëta.


Rishikimi i StormGain
StormGain ju lejon të filloni të tregtoni monedhat më të njohura dhe më të kapitalizuara me një shumëzues deri në 200x, ose thjesht mund të blini dhe mbani kripto.

Ato gjithashtu ofrojnë shkëmbime tradicionale dhe të menjëhershme. Shkëmbimet e menjëhershme janë më të përshtatshme për përdoruesit e papërvojë. Nëpërmjet kësaj, përdoruesit mund të shkëmbejnë një kripto me një tjetër në më pak se pesë minuta.

Kriptovalutat janë bërë më të njohura, por shumë shkëmbime kriptosh thjesht nuk ofrojnë mjete normale tregtimi si porositë kufitare. StormGain krijoi një platformë tregtare me funksione të plota që shkon përtej tregtive të thjeshta.

Frymëzuar nga dëshira për ta bërë tregtimin e kriptomonedhave më fitimprurëse për të gjithë, StormGain merr më të mirën e tregjeve të investimeve dhe kriptomonedhave dhe ofron një platformë për tregtimin nëpërmjet kontratave të së ardhmes së kriptomonedhave.

StormGain ofron një sërë llojesh porosish dhe mjetesh tregtimi, sinjale të personalizuara blerje/shitje – gjithçka që ju nevojitet për të përqafuar plotësisht përvojën e tregtimit.

Llogaritë

StormGain ofron produkte të shumta për një llogari. Është më mirë sesa thjesht të fokusohesh në një fushë si shkëmbimet e tjera të kriptove. I përshtatshëm për një audiencë më të gjerë nga fillestarët tek tregtarët me përvojë

Megjithatë, ka ende një kërkesë të veçantë minimale të bilancit dhe tarifa shkëmbimi për secilën llogari. StormGain ofron 7 lloje llogarish si më poshtë: Regjistrimi për një llogari StormGain është jashtëzakonisht i thjeshtë dhe mund të bëhet në sekonda. Rregulloret KYC janë një gjë e shkëlqyer për industrinë e kriptove, për fat të keq, shumë shkëmbime të kriptove kanë humbur klientët sepse thjesht duhet të largojnë njerëzit për arsye rregullatore. StormGain është e lehtë për të hapur një llogari me të, dhe ata kërkojnë vetëm që klientët e tyre të kenë një adresë emaili dhe një depozitë minimale prej 50 USDT. Procesi i regjistrimit në StormGain është jashtëzakonisht i thjeshtë.
Rishikimi i StormGain
 1. Shkoni te stuhia
 2. Shkruani adresën tuaj të emailit
 3. Zgjidh nje fjalekalim
 4. Fut kodin promocional PROMO25 për të marrë një bonus mirëseardhjeje prej 25 USD
 5. Pajtohuni me termat, kushtet dhe tregoni se nuk jeni shtetas i SHBA-së
 6. Kliko "Krijo një llogari"
 7. Konfirmoni adresën tuaj të emailit duke klikuar në lidhjen e dërguar në emailin tuaj
Rishikimi i StormGain
Llogaria juaj është menjëherë aktive dhe gati për tregtim. Për të tregtuar, duhet të depozitoni kripto, por më shumë rreth kësaj më vonë në këtë përmbledhje të Stormgain.

Si të përdorni Llogarinë Demo

StormGain ju ofron një llogari demo falas me 50,000 USDT nëse dëshironi të testoni platformën e tyre të tregtimit të kriptove përpara se të hapni një llogari të vërtetë tregtare. Ju mund të kaloni shpejt dhe lehtë midis llogarive demo dhe reale aq sa dëshironi duke përdorur çelësin që ndodhet në menunë tuaj personale. Për ta përdorur atë, ndiqni këto hapa më poshtë:
 1. Shkoni te stuhia
 2. Hyni në llogarinë tuaj
 3. Klikoni në emrin e llogarisë tuaj (adresën e emailit), në ekranin e djathtë
 4. Ndrysho butonin "Llogaria Demo".
 5. Kliko 'Po'
 6. Tani mund të përdorni demonstrimin tuaj të StormGain me 50,000 USDT
Rishikimi i StormGain
Llogaria tashmë është kaluar në llogarinë Demo
Rishikimi i StormGain


Produktet

StormGain ofron katër produkte kryesore të disponueshme për klientët e saj në aplikacionet e saj në ueb dhe celular.

Pasi të jeni regjistruar me StormGain, mund të përdorni produktet e mëposhtme:

Shkëmbim i menjëhershëm: Ndërroni kriptovalutat menjëherë me çmimin e tregut.

Rishikimi i StormGain

Shkëmbim i rregullt: Tregtoni kriptovaluta me lloje të avancuara porosish dhe më shumë mjete.

Rishikimi i StormGain

Shkëmbimi i marzhit : (tregtimi duke përdorur një shumëzues/levë) ju mund të tregtoni kriptovaluta deri në 200x.

Rishikimi i StormGain

Portofolin Crypto : për ruajtje, përveç kësaj mund të dërgoni, merrni kriptovalutat tuaja.

Rishikimi i StormGain
Leva

Tregtimi i levave do të thotë që ju mund të rrisni shumën me të cilën po tregtoni pa pasur nevojë të keni një bilanc më të madh,

StormGain i ofron kujtdo që dëshiron të mbajë kripto, ose t'i tregtojë ato me shumë funksionalitete.

Tregtimi me levë deri në 200x (e disponueshme vetëm për BTCUSDT, çiftet e tjera janë më pak ose të barabarta se 100x).

Kjo ju lejon të përfitoni nga lëvizjet më të vogla të çmimeve dhe të përfitoni jashtëzakonisht mirë nga lëvizjet e mëdha të çmimeve.

Nën porosinë tuaj ju shihni levën tuaj dhe këtu mund të zgjidhni edhe sa herë do të shumëzohet basti juaj. Për BTC/USDT mund të zgjidhni deri në një maksimum prej 200x. Nëse zgjidhni 200x, atëherë në të vërtetë po tregtoni me 2000 dollarë në vend të 10 dollarëve. Mbani në mend se një levë e lartë është shumë e rrezikshme.

Rishikimi i StormGain
Është shumë e rëndësishme të mësoni se si të menaxhoni rrezikun nëse planifikoni të përdorni levën për të tregtuar në çdo treg. StormGain u ofron tregtarëve të gjitha mjetet që u nevojiten për të qëndruar të sigurt dhe për të bërë fitime të mëdha kur tregu lëviz në favor të tyre.

Këtu është lista e instrumenteve me Max Multiplier:
Instrumenti Shumëzuesi maksimal
ETCUSDT, ZECUSDT, ADAUSDT, EOSUSDT, NEOUSDT, IOTUSDT, QTMUSDT, TRXUSDT, XMRUSDT, XLMUSDT, DASHBTC, DASHUSDT, BSVUSDT, XTZUSDT, LNKUSDT, MKKRUSDTTC, LNKUSDT, MKRUSDTTC, , XRPUSDT 50
LTCUSDT 100
BTCUSDT 200
BCHUSDT 100
ETHUSDT 100


Platformat

Platforma e tregtimit StormGain është si në ueb ashtu edhe në aplikacionin celular. Mund ta merrni aplikacionin e tregtimit të kriptove StormGain nga dyqanet zyrtare të aplikacioneve ose të përdorni platformën e internetit të disponueshme për çdo shfletues. Platforma funksionon po aq mirë në celular dhe në aplikacionin në internet, duke e bërë përvojën tuaj tregtare jashtëzakonisht të këndshme dhe të lehtë për t'u përdorur nga kudo që të jeni. Ato ju ofrojnë seksione të ndryshme ku mund të gjeni të gjitha instrumentet e ofruara, një seksion me sinjale tregtare, statusin e çdo tregtie, informacionin e secilit prej portofolit tuaj, si dhe vërtetimin me 2 faktorë, i cili do t'ju lejojë të tregtoni në mënyrë të sigurt. dhe pa asnjë problem. Kjo e bën përvojën tuaj tregtare jashtëzakonisht të këndshme dhe të lehtë për t'u përdorur nga kudo që të jeni. Tregtimi në celular Mund ta shkarkoni aplikacionin celular nga Google Play ose App Store. Aplikacioni celular ka të gjitha veçoritë kryesore të platformës së internetit, të gjitha të kompresuara në një aplikacion të mirë-projektuar dhe të shpejtë gati për celular. Shumica e rishikimeve që kemi hasur tregojnë se platformat janë shumë intuitive dhe miqësore për fillestarët. Kjo është ndryshe nga konkurrentët e rëndësishëm si Binance, Kraken dhe BitMEX. Mund ta përdorë këtë platformë nga tableti ose celulari dhe të shijojë të gjitha përfitimet e një platforme tregtare të dizajnuar mirë për të mbajtur kontrollin e tregtive tuaja kudo që të shkoni. Përveç kësaj, aplikacioni celular ka akoma më shumë përfitime sesa aplikacionet e uebit, si sinjalizimet e çmimeve për kriptovalutat. veçori të cilat ndihmojnë shumë për tregtarin. ju mund të përditësoni menjëherë informacionin për tregun.


Rishikimi i StormGainRishikimi i StormGain
Tërheqjet e depozitave

Depozitat

Ka dy mënyra të ndryshme për të depozituar fonde në StormGain, ju mund të përdorni karta krediti/debiti ose kriptomonedhë. Ata kërkojnë një depozitë minimale prej rreth 50 dollarë për kartat e kreditit/debitit.

 • Kartat e kreditit/debitit ( vetëm depozitat )
 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Litecoin (LTC)
 • XRP (XRP)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Tether (USDT)

Me kartat e kreditit/debitit, ka tarifa më të larta që lidhen me këtë për shkak të tarifave të përpunimit. Është shumë e thjeshtë të depozitosh në StormGain dhe mund ta bësh si në ueb ashtu edhe në aplikacionin celular.

Ndiqni këto hapa për të blerë kripto me një kartë krediti/debiti:

 1. Hyni në llogarinë StormGain
 2. Navigoni në menunë e sipërme dhe klikoni në Blini Crypto With A Card
 3. Zgjidhni Kartën e Kreditit si opsion pagese
 4. Futni shumën e Bitcoin që dëshironi të blini
 5. Konfirmoni porosinë dhe klikoni në Depozitë

Rishikimi i StormGain
Përndryshe, transferoni kriptovalutat tashmë në pronësi në portofolin tuaj StormGain. Nuk ka tarifa depozitash në StormGain si me shumicën e shkëmbimeve të tjera të kriptove
 1. Hyni në llogarinë StormGain
 2. Zgjidhni portofolin e duhur kripto në anën e djathtë të ekranit tuaj
 3. Mund të kopjoni adresën ose të përdorni kodin QR për të transferuar nga portofoli tjetër kripto.
 4. Dërgo kripto në adresë
Rishikimi i StormGain

Çfarë është një depozitë minimale/maksimale?

Depozita e kartave bankare

Më poshtë janë depozitat minimale për kartat e kreditit/debitit dhe ka gjithashtu një kufi maksimal prej 20 000 EUR/20 000 USD për këtë .
Monedha Komisioni i depozitave Min. komisioni Min. shumën e depozitës Maks. shumën e depozitës
USD 5% 10 USD 50 USD 20 000 USD
EUR 5% 10 USD 50 euro 20 000 euro
AUD 5% 10 USD 70 AUD 50 000 AUD
CHF 5% 10 USD 50 CHF 20 000 CHF
CZK 5% 10 USD 1000 CZK 1 000 000 CZK
DKK 5% 10 USD 350 DKK 200 000 DKK
GBP 5% 10 USD 40 GBP 20 000 GBP
HUF 5% 10 USD 15 000 HUF 20 000 000 HUF
KRW 5% 10 USD 60 000 KRW 100 000 000 KRW
ILS 5% 10 USD 200 ILS 100 000 ILS
NOK 5% 10 USD 500 NOK 500 000 NOK
NZD 5% 10 USD 80 NZD 50 000 NZD
PLN 5% 10 USD 200 PLN 200 000 PLN
fshij 5% 10 USD 3000 RUB 10 000 000 RUB
SEK 5% 10 USD 500 SEK 500 000 SEK
PROVONI 5% 10 USD 300 TRY 500 000 TRY
ZAR 5% 10 USD 800 ZAR 1 000 000 ZAR
Depozitat kripto

Ka një depozitë minimale në StormGain e cila ndryshon sipas monedhës që përdorni për të depozituar në bursë me

Më poshtë janë depozitat minimale nga çdo kriptomonedhë e ofruar në bursë dhe
asnjë shumë maksimale për depozitim me kripto
Monedha Tarifa e depozitës Min.shuma e
depozitës
USDT 0.00% 1 USDT
BTC 0.00% 0,0002 BTC
BCH 0.00% 0,006 BCH
ETH 0.00% 0,01 ETH
LTC 0.00% 0,03 LTC
XRP 0.00% 7 XRP

Sa kohë zgjasin depozitat?

Duhen 1-2 orë për të depozituar me karta krediti/debiti, kjo varet nga mënyra e depozitimit që përdorni dhe shpejtësia e sistemit

Për të kontrolluar kohën, dërgova 50 USDT në StormGain dhe u deshën 1 orë 5 minuta për të depozituar në llogarinë time. Tërheqjet Tregtarët mund të tërheqin kripto-n duke transferuar nga portofoli juaj StormGain në ndonjë portofol tjetër të pajtueshëm. Prandaj, nuk ka asnjë këmbim kriptosh për fiat parash. Mënyra e tërheqjes është mjaft e thjeshtë. Ndiqni të gjithë hapat e mëposhtëm:

Rishikimi i StormGain

Rishikimi i StormGain
1. Zgjidhni portofolin tuaj të dëshiruar të kriptomonedhës me bilancin që dëshironi të tërhiqni
2. Klikoni në opsionin 'tërheqje' që ndodhet në anën e djathtë
3. Për të dhënë adresën e portofolit të destinacionit, mund të bëni një nga sa vijon :
3.1 Kopjoni dhe ngjisni menjëherë adresën e portofolit të destinacionit, ose
3.2 Mund të përdorni kodin QR për të bërë tërheqjen.
4. Është gjithmonë më mirë të kontrolloni dy herë sesa të dërgoni aksidentalisht kriptomonedhën tuaj në adresën e gabuar të emailit ku mund ose nuk mund të rikuperoni fondet tuaja të kriptos.
5. Pasi të keni përfunduar këto hapa, duhet të shihni një tarifë dinamike që ju tregon saktësisht se sa do t'ju kushtojë tërheqja


Për çdo kriptovalutë ka një shumë minimale për të tërhequr. Nëse shuma është më e vogël, paratë nuk do të kreditohen në llogarinë tuaj.

Më poshtë është tarifa dhe shuma minimale që mund të tërhiqni
Monedha Tarifa e tërheqjes Min.shuma e
tërheqjes
USDT 0.1% 50.0 USDT
BTC 0.1% 0,0059 BTC
BCH 0.1% 0,15 BCH
ETH 0.1% 0.3 ETH
LTC 0.1% 0,8 LTC
XRP 0.1% 240,0 XRP
Kjo tarifë dinamike e tërheqjes e bën StormGain të përsosur për fillestarët pasi nuk keni nevojë të paguani një tarifë të lartë tërheqjeje për tërheqje të vogla, si disa shkëmbime të tjera kriptosh, të cilat paguajnë një tarifë standarde pavarësisht nga shuma që tërheqni - pak apo e madhe.

Nëse dëshironi të tërhiqni USDT: gjithçka që duhet të bëni është të shkëmbeni kriptomonedhën tuaj në USDT përpara se ta tërhiqni atë. Këtu janë hapat e thjeshtë:
 1. Shkoni te opsioni "Shkëmbim". (Opsioni 'Exchange' gjendet në portofolin tuaj USDT.)
 2. Klikoni në opsionin 'Nga Portofoli'. Do të shfaqet një menu rënëse, zgjidhni portofolin e kriptove nga i cili dëshironi të tërhiqni dhe shkëmbeni atë në USDT
 3. Pasi të jeni të sigurt për të gjitha detajet, atëherë klikoni në 'Shkëmbim'.
 4. Pasi USDT të shfaqet brenda portofolit tuaj USDT, atëherë mund të tërhiqeni
Rishikimi i StormGain
Sa kohë zgjasin tërheqjet?

Tërheqjet në StormGain përpunohen menjëherë pas dorëzimit.
Komisionet dhe tarifat

Përveç hapjes së lehtë të llogarisë, StormGain ka tarifa të dallueshme për tregtimin e kriptove. Në varësi të kriptos që zgjidhni të tregtoni, StormGain tarifon midis 0.15% dhe 0.25% për pozicionin. Tarifat e StormGain janë në përputhje me shkëmbimet e tjera kryesore të kriptove dhe lënë shumë hapësirë ​​për fitime.

Tarifat e shkëmbimit të menjëhershëm dhe madhësitë minimale të shkëmbimit janë si më poshtë:

Rishikimi i StormGain

Komisionet e Tregtisë së Kriptove, shumëfishat minimale dhe maksimale dhe tarifat ditore të Shkëmbimit të Blerjes dhe Shkëmbimit të Shitjes janë si më poshtë:

Rishikimi i StormGain Rishikimi i StormGain

Krahasuar me një platformë tjetër, tarifat StormGain janë pak më të larta, por mendoj se kjo është e pranueshme sepse ato e bëjnë ndërfaqen më të lehtë për t'u përdorur sesa shkëmbimet e tjera të levave të kriptove për tregtarin e ri të kriptove
dhe nëse jeni tregtarë me përvojë, do të ishte më mirë të përdorni një shkëmbim tjetër si Bybit i cili ka tarifa më të ulëta.Karakteristikat e Tregtisë

Paraqitjet e personalizueshme:

Tregtarët mund të personalizojnë grafikët dhe dritaret për t'iu përshtatur nevojave të tyre tregtare.

Urdhërat e ndalimit të humbjes:

Sa herë që hapet një tregti me levë, është një ide e shkëlqyeshme të keni një urdhër për humbje. Përdorimi i levës pa një urdhër ndalimi të humbjes është i rrezikshëm dhe mund të çojë në humbje që tejkalojnë shumën e parave në një llogari tregtare me levë.

Për shembull, përdorimi i levës prej 5x do të thotë që një tregtar përdor pesëfishin e shumës që ka në llogarinë e tij për të tregtuar. Nëse tregtia shkon sipas mënyrës së tyre, fitimet do të jenë pesë herë më të larta, por e kundërta është gjithashtu e vërtetë.

Ai mbron një tregtar nga përballja me një humbje që tejkalon shumën e parave që ai ose ajo ka në llogarinë tregtare të levës.
Rishikimi i StormGain
Merr fitim:

Urdhrat për fitim janë si e kundërta e një urdhri të ndalimit të humbjes. Ajo funksionon në anën e fitimit të tregtisë

Kur një tregti me levë shkon në mënyrën se si shpreson një tregtar, fitimet shtohen shpejt. Problemi është se tregjet mund të jenë të paqëndrueshme. Në kohën kur një tregtar kthehet në platformën e tregtimit, fitimet e mëdha nga një tregti kriptosh me levë mund të kenë ardhur dhe janë zhdukur.

Disa shkëmbime kriptosh nuk mbështesin porositë kufitare, që do të thotë se humbjet mund të dalin lehtësisht jashtë kontrollit dhe fitimet e mundshme mund të mos realizohen! Përmbledhja e tregtisë së hapur: Në fund të ndërfaqes, tregtarëve u jepet një përmbledhje e tregtisë së hapur. StormGain gjithashtu ofron një ndjenjë të tregtarit bazuar në tregtitë aktive. Kjo jep përqindjen e tregtimeve të blerjes dhe shitjes për një çiftim të caktuar… Treguesit: Kategorizohet sipas trendit, oshilatorëve dhe paqëndrueshmërisë. Platforma ka në dispozicion një sërë treguesish që mbështesin analizën teknike. Për të parë treguesit, klikoni në modalitetin Treguesit/Ekrani i plotë i cili shfaq dritaren e plotë të grafikut ku mund të shtoni tregues . dhe Heiken Ashi grafikët për shikim. Tregtarët janë në gjendje të zgjedhin dhe personalizojnë grafikët në bazë të preferencës, me korniza 9-kohore në ofertë, duke filluar nga minuta në muaj, kështu që ka shumë opsione atje për ju, Ju mund t'i përdorni për të ndjekur lëvizjet historike të çmimeve në mënyrë që të merrni vendime më të mira tregtare.


Rishikimi i StormGainRishikimi i StormGainRishikimi i StormGain

Rishikimi i StormGain
Rishikimi i StormGain

Dëshironi të tregtoni

Mbështetja e Klientit

StormGain ofron shërbim ndaj klientit 24/7 përmes bisedës live, emailit dhe telefonit. Ju gjithashtu mund të kontaktoni StormGain përmes Telegram, Facebook dhe Twitter

Email [email protected]
Telefoni +248 467 19 57
Telegrami t.me/StormGain


Për të përdorur bisedën e drejtpërdrejtë, klikoni në butonin e bisedës dhe filloni bisedën tuaj.
Rishikimi i StormGain
Ne përdorëm bisedën e drejtpërdrejtë dhe morëm një përgjigje nga një operator brenda 5 minutash, e cila ishte shumë e mirë.

StormGain ka gjithashtu një bazë njohurish e cila ofron udhëzues të dobishëm dhe zgjidhjen e problemeve për pyetjet e bëra zakonisht Rishikimi i StormGain
Seksionet janë të ndara në kategori që të mund të shfletoni dhe shikoni tema të tjera që mund të jenë me interes.

konkluzioni

Nëse dëshironi të tregtoni me një platformë që mbështet levën më të lartë. Stormgain është një shkëmbim i shkëlqyeshëm. Një levë prej 200x.

Kjo platformë ofron shërbime të rregullta dhe të menjëhershme të shkëmbimit të kriptove dhe një portofol kripto-valutash me shumë monedha.

Për më tepër, ajo ka disa nga platformat më të mira të tregtimit të kriptove përreth. Procesi i regjistrimit është vërtet i thjeshtë. Ekzistojnë llogari demo të disponueshme dhe ofrohet një koleksion bujar i burimeve arsimore.

Ata gjithashtu ofrojnë sinjale të tregtimit të kriptove që gjenerohen me ndihmën e AI (Inteligjencës Artificiale), vetëm për të mbajtur tregtimin e tyre për t'u bërë gjithnjë e më mirë.

StormGain po ofron gjithashtu një portofol falas kripto për publikun. Portofoli StormGain mund të përdoret nga kushdo, edhe nëse nuk dëshiron të tregtojë në platformë.

Thank you for rating.