Депозит и повлекување на StormGain - Колку време е потребно

Депозит и повлекување на StormGain - Колку време е потребно
Како да ги добиете парите во и надвор од платформата за тргување (депозит и повлекување). Во овој дел, ќе ги разгледам достапните методи за депонирање, како и сите такси што се наплаќаат, покажувајќи ви точно колку време е потребно и известувајќи ви за минималните или максималните ограничувања на платформата.

Методи

Методите за депонирање и повлекување на StormGain се исти, освен што не можете да повлекувате на кредитни/дебитни картички, но можете да депонирате со нив. Можете да депонирате и повлечете на StormGain со следните криптовалути:

 • Биткоин (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Litecoin (LTC)
 • XRP (XRP)
 • Биткоин кеш (BCH)
 • Тетер (USDT)
 • Кредитни/дебитни картички ( само депозити )

Правење депозит

Придржување до вистинската природа на размената; многу е едноставно да се депонира на StormGain и можете да го направите и на веб и на мобилната апликација. За да направите депозит:

 1. Најавете се на вашата сметка
 2. Изберете го криптото што сакате да го депонирате (на пр. Биткоин) од делот „ Паричници “.
 3. Копирајте ја адресата за депозит ( или користете QR код )
 4. Испратете крипто на адресата
Депозит на StormGain
Депозит и повлекување на StormGain - Колку време е потребно

Алтернативно, можете да користите кредитни/дебитни картички за депонирање на StormGain, иако има повисоки такси поврзани со ова поради таксите за обработка , па затоа препорачувам да купите крипто на друго место како Coinbase и потоа да го испратите на размена . Сепак, ако сакате да користите кредит/дебит за депонирање на StormGain, само кликнете на копчето „ Купи крипто со кредитна картичка “ и следете ги упатствата .

Во однос на таксите, како што се очекуваше, нема надоместоци за депозит на StormGain како и кај повеќето други крипто-размени.

Упатство за депозит на StormGain

Дали има минимален/максимален депозит?

Да, има минимален депозит на StormGain кој варира во зависност од монетата што ја користите за депонирање на берзата. Како општо правило, минималниот депозит на StormGain е околу 30-50 американски долари. Јас составив табела подолу за вас со минималните депозити по секоја криптовалута понудена на берзата.

Криптовалута мин. Депозит
Биткоин (BTC) 0,005 БТК
Ethereum (ETH) 0,2 ЕТХ
USDT 50 USDT
Litecoin (LTC) 0,55 LTC
Биткоин кеш (BCH) 0,16 BCH

Не постои максимален износ што можете да го депонирате на StormGain за крипто депозити , иако постои максимална граница од 20 000 ЕУР/20 000 УСД за депозити на кредитни и дебитни картички .

Колку долго траат депозитите?

Ова е едно од горливите прашања што луѓето ги поставуваат за размена на крипто; колку време е потребно за да се расчисти депозитот? Па, не плашете се, го тестирав ова за да видите колку време ќе биде потребно за да ги внесам моите пари на мојата сметка на StormGain.

Депозитите на StormGain се потребни околу 1-2 часа за да се кредитираат на вашата сметка. Времето кое е потребно за да се исчисти депозитот зависи од начинот на депонирање што го користите.

За да го тестирам, испратив 50 USDT на StormGain и ми требаа 1 час, 27 минути да слета на мојата сметка.

Е-пошта за известување за депозит на StormGain
Депозит и повлекување на StormGain - Колку време е потребно
Сметка StormGain (Кредитирана)
Депозит и повлекување на StormGain - Колку време е потребно

Што се однесува до целото искуство со депозитот, мислев дека беше мазно и брзо, иако, би сакал да видам картичка за нерешени депозити за да знаете дека вашите пари се на пат кон вашата сметка - освен тоа, сето тоа беше добро!

Заработете камата на крипто депозити

StormGain им плаќа на инвеститорите и на трговците кои поседуваат криптовалути камата на депозитите што се чуваат во паричниците StormGain.

Имајќи депозити помеѓу 100 и 50.000 USDT, StormGain плаќа камата од 10% годишно на депозити кои се чуваат најмалку 30 дена.

Каматата се пресметува дневно врз основа на состојбата на сметката во 21:00 часот по Гринич. Износот на каматата се додава со методот на капитал во моментот на пресметка. Со други зборови, вкупниот преостанат салдо на сите сметки и сите бонус средства на крајот на денот.

Депозит и повлекување на StormGain - Колку време е потребно
Правила за Програмата за каматна стапка на депозити


Повлекување од StormGain

Практичното и брзо повлекување може значително да го подобри искуството на трговецот со размена на крипто. Имајќи го ова на ум, ајде да се нурнеме во повлекување на StormGain. Како што реков претходно во овој преглед, достапните методи за повлекување се идентични со методите за депозит (освен што не можете да се повлечете на банкарски картички).

За да направите повлекување од StormGain, само одете во вашиот паричник со салдото што сакате да го повлечете и притиснете го копчето „Повлекување“. Потоа, внесете ја саканата дестинација адреса за повлекување и износот што сакате да го испратите. Откако ќе ги завршите тие чекори, треба да видите динамичен надомест кој ви покажува колку точно ќе ве чини повлекувањето. Ако сте задоволни со деталите за повлекување, кликнете на копчето „Повлечете“ и потврдете го повлекувањето од вашата адреса за е-пошта. Сега се што треба да направите е да чекате да помине.

Барање за повлекување на StormGain
Депозит и повлекување на StormGain - Колку време е потребно

Надоместоци за повлекување

Секако, има такси за да ги земете вашите средства од размената, како и со повеќето други платформи за тргување со крипто таму. Не ми пречи да го платам ова ако е разумно, а StormGain наплаќа такси според индустриските стандарди, така што немам никакви проблеми таму.

Надоместокот за повлекување (провизија) на StormGain е 0,1% од износот за повлекување. На пример, ако повлечете 1.000 УСД, ќе платите такса за повлекување од 1 УСД што мислам дека е прилично пристојно.

Оваа динамична такса за повлекување го прави StormGain совршен за почетници бидејќи не треба да плаќате висока такса за повлекување за мали повлекувања како некои други крипто-размени кои наплаќаат стандардна такса без разлика на износот што го повлекувате - мала или голема .

Минимални износи за повлекување

Сега можеби се прашувате колкав е минималниот износ на средства што можете да ги повлечете од StormGain. Одговорот е дека зависи од криптото што го повлекувате. Еве корисна табела со минимален износ за повлекување по средство:

Монета мин. Повлекување
Тетер (USDT) 20 USDT
Биткоин (BTC) 0,0025 БТК
Биткоин кеш (BCH) 0,0888 BCH
Ethereum (ETH) 0,11 ЕТХ
Litecoin (LTC) 0,35 LTC
XRP (XRP) 100,0 XRP

Колку долго трае повлекувањето?

Повлекувањата на StormGain се обработуваат веднаш по поднесувањето. Времето кое е потребно за вашето повлекување да се исчисти во паричникот на вашата дестинација зависи од тоа која криптовалута ја повлекувате од StormGain. Најбрзиот е обично XRP, проследен со Ethereum и Litecoin. Најбавниот метод за повлекување е Биткоин. Во просек, повлекувањата на StormGain траат 1-2 часа .

Thank you for rating.
ОДГОВОРИ НА КОМЕНТАР Откажи го одговорот
Ве молиме внесете го вашето име!
Ве молиме внесете точна адреса за е-пошта!
Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Полето g-recaptcha е задолжително!
Остави коментар
Ве молиме внесете го вашето име!
Ве молиме внесете точна адреса за е-пошта!
Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Полето g-recaptcha е задолжително!